برخی از بیماری های کیسه صفرا

پیوند کبد اصفهان برخی از بیماری های کیسه صفرا

سرطان کیسه صفرا :

برخی از بیماری های کیسه صفرا : سرطان کیسه صفرا یک بیماری نسبتاً نادر است. انواع مختلفی از سرطانهای کیسه صفرا وجود دارد. درمان آنها دشوار است ، زیرا اغلب تا اواخر پیشرفت بیماری تشخیص داده نمی شود. سنگ کیسه صفرا یک عامل خطر عمده برای سرطان کیسه صفرا است. سرطان کیسه صفرا می تواند از دیواره های داخلی کیسه صفرا به لایه های بیرونی و سپس به کبد ، غدد لنفاوی و سایر اندام ها گسترش یابد. علائم سرطان کیسه صفرا ممکن است مشابه علائم کوله سیستیت حاد باشد ، اما ممکن است به هیچ وجه علائمی نیز دیده نشود.

 

پولیپ کیسه صفرا :

 

پولیپ کیسه صفرا ضایعات یا تومورهایی است که در کیسه صفرا ایجاد می شود. آنها معمولاً خوش خیم هستند و علائمی ندارند. با این حال ، اغلب توصیه می شود که کیسه صفرا را برای پولیپ های بزرگتر از 1 سانتی متر برداشته شود. آنها شانس بیشتری برای ابتلا به سرطان دارند.

 

گانگرن کیسه صفرا :

وقتی که کیسه صفرا جریان خون ناکافی دریافت می کند ، گانگرن کیسه صفرا می تواند رخ دهد. این یکی از جدی ترین عوارض کوله سیستیت حاد است. عواملی که خطر بروز این عارضه را افزایش می دهد عبارتند از:

  • – مرد بودن و بالای 45 سال بودن
  • – داشتن دیابت

 

علائم گانگرن کیسه صفرا می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • – درد شدید در ناحیه کیسه صفرا
  • – تب
  • – حالت تهوع یا استفراغ
  • – فشار خون پایین

آبسه کیسه صفرا :

وقتی کیسه صفرا ملتهب شود ، آب کیسه صفرا رخ می دهد. چرک تجمع سلول های سفید خون ، بافت های مرده و باکتری ها است.علائم ممکن است شامل درد سمت راست فوقانی در شکم به همراه تب و لرز باشد.این وضعیت می تواند در هنگام کوله سیستیت حاد رخ دهد که یک سنگ، کیسه صفرا را کاملاً مسدود کند و به کیسه صفرا اجازه دهد کیسه صفرا پر شود. در افراد دیابتی و بیماری های قلبی شایع تر است.


مطالب مرتبط با کیسه صفرا:

جراحی لاپاراسکوپی صفرا

کیسه صفرا و عملکرد آن

سنگ های صفراوی

کوله سیستیت کیسه صفرا

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *