بیوگرافی دکتر امین بحرینی جراح پیوند کبد اصفهان

روزهای ویزیت در مطب

بیوگرافی دکتر امین بحرینی جراح پیوند کبد اصفهان

 

بیوگرافی دکتر امین بحرینی

تلاش برای پیوند اشک و لبخند

بیوگرافی پزشک:

انجام اعمال جراحی موفقیت آمیز شامل بیش از ۱۰۰۰ پیوند کبد، ۵۰۰ پیوند کلیه، و…و متجاوز از ۴۰۰ مورد هاروست اعضای پیوندی از افراد مرگ مغزی در طی  مدت فعالیت در عرضه پیوند از سال ۱۳۸۹ تا کنون در کارنامه زندگی ام می باشد.

اردیبهشت سال ۱۳۵۶ در همدان دیده به جهان گشودم. درس (شکست مایه پیروزی است) را از پدرم آموختم و در تمام این سال ها که در خدمت درمان و سلامت بیماران بوده ام تلاش کردم تا وسیله ای باشم برای کاهش آلام بیماران.


هدف روزهای کودکی:

ازاول کودکی آرزو داشتم که پزشک شوم. در کودکی بدلیل بیماری، مکررا به بیمارستان رفته و بستری می شدم. شاید یکی از دلایل علاقه مندی من به پزشکی، دوران سخت بیماری بود. پس از طی دوران تحصیل و اخذ دیپلم در شهرستان ملایر، در سال ۱۳۷۴ موفق به پذیرفته شدن در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی همدان شدم. سال۱۳۸۴ در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شدم و پس از گذراندن دوران سربازی از سال ۸۴ به عنوان دستیار جراح عمومی وارد دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپوراهواز شدم و در سال ۱۳۸۸ موفق به کسب رتبه چهارم بورد کشوری جراحی عمومی شدم و بدلیل اخذ رتبه در بورد جراحی، بلافاصله عنوان عضو هیئت علمی دانشگاه جندی شاپوراهواز مشغول به کار شدم. سال ۸۹ برای گذراندن دوره فوق تخصصی جراحی پیوند اعضا به دانشگاه علوم پزشکی شیراز رفتم. حضور من دراین رشته و اخذ علم و تجربه در کنار بزرگان پیوند اعضای ایران بخصوص استاد دکتر علی ملک حسینی (پدر پیوند کبد ایران) وهمچنین استاد سامان نیک اقبالیان نقطه ی عطف مهمی در زندگی ام بود و از نظر علمی و عملی در جوار این اساتید پیشرفت نمودم.

۳سال در شیراز، در بخش پیوند اعضا تلاش شبانه روزی کردم. بسیار سخت و طاقت فرسا بود ولی به عشق خدمت به بیماران نیازمند سپری شد. البته گذراندن این دوران سخت بدون یک پشتوانه ی خوب و همراه همیشگی یعنی همسرم قطعا امکان پذیر نبود. تلاش ایشان در سرپرستی فرزندان و مدیریت خانه و تحمل سختی ها وتنهایی ها جبران ناپذیر است و قطعا اگر پیشرفتی حاصل شده بعد ازعنایت خداوند و دعای خیر پدر و مادر قطعا مرهون زحمات همسرم می باشد.

اگرچه به طور اتفاقی و با راهنمایی یکی از اساتید وارد این رشته شدم ولی الان وپس از سالها کار طاقت فرسا و شبانه روزی در این رشته و تحمل بی خوابی و دوری از خانواده، خوشحالم که وارد مقوله پیوند شدم. چراکه با روحیه ی سخت کوشی من سازگار است. برایم بسیار خوشایند است که میتوانم وسیله ایی باشم تا جان انسانی را نجات دهم و لبخند پیوند به زندگی را بر لبان بیمارانم بنشانم.

در پیوند اعضا با یک حس دوگانه مواجه هستیم. از یک سو با خانواده داغداری  مواجهیم که عزیزشان فوت کرده وداغداراند ولی رضایت داده اند تا اعضایش جانی دوباره ببخشد به دیگران و از سوی دیگر خانواده هایی را میبینم که در شوق و انتظار پیوند ونجات جان عزیزشان.

یک پزشک اگر هزاران بار این صحنه دردناک و غم انگیز را ببیند باز هم وقتی که با وداع پدران ومادران اهداکننده اعضای فرزندشان مواجه میشود متاثر و غمگین می شود. اگرچه در روی دیگر سکه نجات جان فردی دیگر و خوشحالی و امید خانواده وی است.

دکتر امین بحرینی

 

 ثانیه‌های پیوند

زیباترین لحظه‌ها را زمانی احساس کردم که برق شادی پیوند به زندگی را در چشمان بیمارانم بارها و بارها دیده ام. ( از سوی دیگر وقتی برای انجام پیوند عضو به اتاق عمل می‌رویم و می‌دانیم که با پیوند کبد به جوانی که هزاران آرزو در دل دارد و امید در وجودش ریشه کرده است باید به زندگی بازگردد تا آرزوهایش را معنا کند، انرژی وجودی من و تمام پزشکانی را که در یک تیم همکار و همراه هستیم، افزایش می‌دهد و امید داریم و خدا را شکر می‌کنیم که جان یک بیمار جوان را نجات دهیم و همین نجات بخشی به زندگی، برای جوان بیماری که شاید در لحظه‌های مرگ و زندگی قرار دارد وادارمان می‌کند که از هیچ تلاشی دریغ نکنیم.

این یعنی همان رضایت و احساس شادی که بارها و بارها با تمام وجود احساس کرده‌ام. همین حس شادی را به خانواده این عزیزان چشم به راه می‌بخشیم و این امری است که با هیچ چیز در دنیا قابل مقایسه نیست. درست است که با ثانیه‌ها و شرایط سختی دست و پنجه نرم می‌کنیم، اما زمانی که می‌بینیم یک فرد به زندگی سالم و جامعه باز می‌گردد و به رؤیاها و آرزوهایش گره می‌خورد با زیباترین حس دنیا مواجه می‌شویم.

بهترین جراح پیوند کبد اصفهان

بهترین روزهای جوانی ام را صرف کسب علم  ورزش و خدمت به جامعه کرده ام و کمتر در کنار خانواده ام بوده ام.

همسرم و دخترانم از نبود من، سختی های زیادی متحمل شده اند وامیدوارم بتوانم جبران کنم.

گاهی دخترم میگوید کاش پزشک نبودی تا بیشتر در کنار ما بودی، شنیدن این جمله برایم سخت است ولی سعی کرده ام به او بیاموزم که خدمت به هم نوعان تا چه حد می تواند لذت بخش و راهگشای زندگی انسان در آینده باشد.

من به اشک ها در این که از شوق میگریند، احترام میگذارم و به ایشان می گویم دعا کنید عاقبت به خیر شوم و خانواده ام در پناه خدا سالم و سلامت زندگی کنند که مفهوم زندگی را در همین میبینم.

تماس با بیوگرافی دکتر امین بحرینی جراح پیوند کبد اصفهان

 

مصاحبه با خبرگزاری دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز

1 thought on “بیوگرافی دکتر امین بحرینی جراح پیوند کبد اصفهان

  1. با سلام و ارزوی تندرستی و طول عمر با عزت برای شما پزشک انساندوست و مسعولیت پذیر.
    بدون شک زندگی اکر ارزش ادامه دادن دارد بلطف انسانهای بزرگواری همانند شما ست . این استثناعات هستند که تاریخ سازند شما به حیات معنی میبخشید و بدون شک در زیباترین و شریف ترین جایگاه انسانی خدمت میکنید.
    تا شقایق هست زندگی ارزش ادامه ادامه دادن دارد.
    غلامحسین امینی فرزند بیمار شما خانم عشرت بدخشان..پیروز و بهروز باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *