خطرات رژیم غذایی دیورتیکولیت

پیوند کبد اصفهان | خطرات رژیم غذایی دیورتیکولیت

خطرات رژیم غذایی دیورتیکولیت

رژیم غذایی دیورتیکولیت خطرات کمی دارد. خطرات رژیم غذایی دیورتیکولیت : با این حال، ادامه رژیم مایعات رقیق به عنوان بخشی از رژیم غذایی بیماری دیورتیکولیت، موجب ضعف و سایر عواقب می شود؛ زیرا این رژیم مواد مغذی کافی براساس نیاز بدن بیمار را تامین نمی کند. به همین علت، پزشک از بیمار می خواهد در سریع ترین زمانی که توانایی آن را دارد به رژیم غذایی نرمال بازگردد.

آیا ممکن است برخی غذاها بیماری دیورتیکولیت را تشدید کنند؟

در واقع، هیچ نوع غذای خاصی به عنوان محرک حمله های دیورتیکولیت شناخته نمی شود و هیچ رژیم غذایی برای پیشگیری از حمله های دیورتیکولیت تایید نشده است.

در گذشته، به افراد مبتلا به کیسه های کوچک در دیواره کولون (دیورتیکولا) توصیه می شد. تا از مصرف دانه ها، مغزیجات و ذرت بو داده خودداری کنند. این تصور وجود داشت که این مواد غذایی در داخل دیورتیکولا ها جای می گیرند و موجب التهاب می شوند (دیورتیکولیت). اما شواهدی مبنی بر این که این مواد غذایی عامل دیورتیکولیت هستند وجود ندارد.

پیوند کبد اصفهان | خطرات رژیم غذایی دیورتیکولیت

بیماری که در پوشش مجاری گوارشی خود دیورتیکولا دارد. باید بر خوردن رژیم غذایی غنی از فیبر متمرکز باشد. غذاهای با فیبر بالا مانند میوه ها، سبزیجات و غلات کامل پسماند های غذایی را نرم کرده و موجب حرکت سریع تر آن ها در طول کولون می شوند. این عمل فشار را در سیستم گوارشی بیمار کاهش داده و به کاهش خطر ملتهب شدن دیورتیکولا ها نیز کمک می کند.

در صورتی که بیمار به حمله های دیورتیکولیت دچار می شود باید با متخصص گوارش مشورت کند. پزشک ممکن است رژیم مایعات رقیق را برای چند روز به بیمار توصیه کند. تا سیستم گوارشی او استراحت کرده و وضعیت آن بهبود یابد.

 


دکتر امین بحرینی

پیوند کبد اصفهان

دوستان عزیز جهت مسیریابی تا مطب دکتر امین بحرینی توسط گوگل مپ کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

سرطان رکتال چیست ؟

اختلالات عملکردی دستگاه گوارش

اختلالات ساختاری دستگاه گوارش

علل کیست کبد | درمان

علت یبوست چیست؟

درمان زخم گوارشی

پیشگیری و درمان خانگی یبوست

دیورتیکولیت چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.