درمان زخم گوارشی

پیوند کبد اصفهان | درمان زخم گوارشی

درمان زخم گوارشی

دوره دقیق درمان زخم گوارشی به علت زخم بستگی دارد. بیشتر زخم های گوارشی با داروها درمان می شوند

شناسایی علت. پزشک در ابتدا سعی می کند علت زخم گوارشی را مشخص کند؛ زیرا برخی علل (عفونت هلیکوباکتر پیلوری) به درمان مستقیم به منظور بهبود زخم گوارشی نیاز دارند.

درمان عفونت هلیکوباکتر. این عفونت با چندین دارو شامل دو آنتی بیوتیک و یک داروی مهار کننده اسید (مهارکننده پمپ پروتونی) درمان می شود. مهارکننده های پمپ پروتون شامل اس امپرازول، لانزوپرازول و امپرازول هستند. درمان عفونت هلیکوباکتر پیلوری به منظوردرمان زخم گوارشی به دو هفته زمان نیاز دارد.

بهبود زخم گوارشی که از اچ پیلوری ناشی نشده است. اگر شما به زخم گوارشی مبتلا هستید اما تست اچ پیلوری منفی است، پزشک یک داروهای مهار کننده اسید معده را برای کمک به بهبودی زخم گوارشی تجویز می کند. این دارو یک مهار کننده پمپ پروتون یا آنتاگونیست گیرنده هیستامین است. دسته دوم شامل رانیتیدین و فاموتیدین هستند.

 


بیشتر بدانید : علت زخم گوارشی


شما باید داروهای زخم گوارشی را طبق دستور مصرف کنید حتی اگر زخم گوارشی علائم آزار دهنده ای نداشته باشد. برخی افراد می توانند دارو را بعد از 4-6 هفته قطع کنند اما برخی دیگر در صورت وجودزخم بزرگ یا احتمال بازگشت زخم گوارشی و یا بروز عواقب آن، دوره درمان طولانی تری دارند.

قطع مصرف ضد التهاب ها. اگر شما از ضد التهاب های غیر استروئیدی استفاده می کنید، صرف نظر از این که این داروها علت زخم گوارشی هستند یا خیر پزشک توصیه می کند که مصرف آن ها را متوقف سازید. پزشک داروهای دیگری همچون استامینوفن را جایگزین این داروها می کند. اگر امکان قطع ضد التهاب ها برای درمان وجود ندارد، شما باید از یک داروی مهار کننده پمپ پروتون استفاده کنید که به محافظت از مجاری گوارشی و کاهش خطر خونریزی در اثرزخم گوارشی کمک کند.

 


دکتر امین بحرینی

پیوند کبد اصفهان

دوستان عزیز جهت مسیریابی تا مطب دکتر امین بحرینی توسط گوگل مپ کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

سرطان رکتال چیست ؟

اختلالات عملکردی دستگاه گوارش

اختلالات ساختاری دستگاه گوارش

علل کیست کبد | درمان

روش تشخیص زخم معده | درمان

زخم گوارشی در کودکان | علل، علائم

علت یبوست چیست؟

روش های تشخیص یبوست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.