روش های تشخیص ترانس آمینیت

چگونه ترانس آمینیت را تشخیص دهیم؟ | پیوند کبد اصفهان

تشخیص ترانس آمینیت

شما با خواندن این نوشتار از سایت دکتر امین بحرینی جراح پیوند کبد اصفهان با روش های تشخیص ترانس آمینیت آشنا خواهید شد.افزایش سطح ترانس آمینازها در آزمایش خون برای ALT و AST یافت می شود. اگر AST و ALT بالا باشد، احتمال دارد به شما گفته شود که ترانس آمینیت دارید. همچنین شاید گفته شود که آزمایش های عملکرد کبد (LFT) را انجام دهید. آزمایشات عملکرد کبد نه تنها شامل AST و ALT بلکه آزمایشات دیگری مانند آلبومین و بیلی روبین و آلکالین فسفاتاز است.

اینها می توانند اطلاعات دیگری در مورد عملکرد کبد و سایر اندامها ارائه دهند. این آزمایشات اغلب به عنوان بخشی از تشخیص پزشکی برای تعدادی از مشکلات مختلف انجام می شود. گاهی اوقات، افراد متوجه می شوند که دارای آنزیم های کبدی بالایی هستند حتی زمانی که علائم دردسرساز را ندارند.

اگر ترانس آمیناز بالا دارید، پزشک کلینیک می خواهد این موضوع را با سلامتی کلی بیان کند. نسبت AST و ALT می تواند نشانه ای از نوع مشکل باشد. میزان ارتفاع نیز یک سرنخ مهم تشخیصی است. به عنوان مثال، مقادیر بسیار بالای ترانس آمینازها احتمالاً آسیب شدید کبدی را نشان می دهد.

سابقه پزشکی نیز مورد توجه قرار می گیرند. این می تواند به پزشک کمک کند تا در مورد علل بالقوه افزایش ترانس آمینازها سرنخی بدست آورد. به عنوان مثال، مهم است كه پزشك در مورد مصرف الكل و داروها سوال كند. پزشک همچنین شما را از نظر علائم بیماری کبد (یا سایر سیستم های اندام) معاینه می کند.

آزمایشات بالینی نیز احتمال دارد لازم باشد. بسته به شرایط، این موارد می تواند شامل آزمایشات عملکرد کبد، INR (نسبت نرمال بین المللی) آزمایش خون، شمارش کامل خون (CBC)، آزمایش آهن و هپاتیت، و همچنین آزمایشات تری گلیسیرید، کلسترول کل، آزمایش A1C گلوکز، و یا آزمایشات اضافی برای علل غیر کبدی (مانند آزمایشات تیروئید) باشد.

اگر سطح ترانس آمیناز با درمان کاهش پیدا نکند، شاید به آزمایش های پیگیری نیاز باشد. اینها می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • سونوگرافی کبد
  • نمونه برداری از کبد

چگونه ترانس آمینیت را تشخیص دهیم؟ | پیوند کبد اصفهان


دوستان عزیز جهت مسیریابی تا مطب دکتر امین بحرینی توسط گوگل مپ کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

روشهای درمان هموکروماتوز

بیماری ویلسون چیست و چه علائمی دارد؟

اشنایی با عوارض بیماری ویلسون

انواع روشهای تشخیص بیماری ویلسون

علل و علائم ترانس آمینیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *