علائم کیست کبد

پیوند کبد اصفهان | علائم کیست کبد

کیست کبد

کیست های ساده کبدی کیسه های مملو از مایع هستند که داخل کبد شکل می گیرند. رشد خوش خیم آنها نشان دهنده این است که این ضایعات سرطانی نیستند. کیست های کبد معمولا تا زمان بروز علائم به درمان نیاز ندارند و به ندرت در عملکرد کبد اختلالی ایجاد می کنند.

کیست های کبد شایع نیستند و تنها 5% از جمعیت را درگیر می کنند برخی افراد تنها یک کیست ساده دارند و رشد آن علائمی را ظاهر نمی کند. در برخی افراد ممکن است بیماری با نام بیماری کبد پلی کیستیک ایجاد شود، که به وسیله رشد تعداد بسیار زیادی کیست داخل کبد شناسایی می شود. با وجود اینکه بیماری کبد پلی کیستیک منجر به ایجاد چندین کیست در کبد می شود، کبد ممکن است عملکرد طبیعی خود را با وجود این بیماری حفظ کند و ابتلا به این بیماری طول عمر فرد را کاهش نمی دهد.

پیوند کبد اصفهان | علائم کیست کبد

علائم کیست کبد

به علت اینکه کیست های کوچک کبد معمولا علائمی را ظاهر نمی سازند، برای سالها تشخیص داده نشده باقی می مانند. با بزرگ شدن کیست افراد ممکن است احساس درد یا ناراحتی کنند. با بزرگ شدن کیست، علائم ممکن است شامل نفخ شکم یا درد در ناحیه بالایی سمت راست شکم باشد. در صورتی که بزرگ شدن کیست چشمگیر باشد می توانید کیست را از خارج بدن از روی شکم احساس کنید.

درد ناگهانی و تیز در قسمت بالایی شکم ممکن است زمانی رخ دهد که کیست شروع به خونریزی کند. برخی اوقات خونریزی به خودی خود بدون نیاز به درمان متوقف می شود. در این صورت درد و سایر علائم پس از چند روز بهبود می یابد. از میان کسانی که به کیست کبد مبتلا هستند، حدود 5% علائم و نشانه هایی را ظاهر میسازند.

 


دکتر امین بحرینی

پیوند کبد اصفهان

دوستان عزیز جهت مسیریابی تا مطب دکتر امین بحرینی توسط گوگل مپ کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

سرطان رکتال چیست ؟

اختلالات عملکردی دستگاه گوارش

سندروم سوء جذب

اختلالات ساختاری دستگاه گوارش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.