عوارض و درمان ترانس آمینیت

عوارض و درمان ترانس آمینیت | پیوند کبد اصفهان

عوارض ترانس آمینیت

شما با خواندن این نوشتار از سایت دکتر امین بحرینی جراح پیوند کبد اصفهان اطلاعاتی درباره عوارض و درمان ترانس آمینیت به دست خواهید آورد.موارد مختلفی درباره عوارض و درمان ترانس آمینیت وجود دارند.افزایش ترانس آمینازها همیشه شاخص خوبی برای عملکرد خوب کبد نیستند. با افزایش خفیف، احتمال دارد به کبد آسیب برسد، اما به اندازه ای نیست که عملکرد آن را مختل کند. همچنین، افزایش ترانس آمیناز ها به ویژه (AST)گاهی اوقات می تواند ناشی از انواع دیگر مشکلات پزشکی باشد.

علاوه بر این، گاهی اوقات احتمال دارد افراد آسیب جدی کبدی داشته باشند اما لزوماً ترانس آمینازها افزایش نمی یابد. مقادیر بالای AST و ALT معمولاً نشان دهنده آسیب قابل توجه کبد است. اما شاید شخص مبتلا به بیماری کبدی شدید بدون نشان دادن AST یا ALT که در حال حاضر افزایش یافته است، آسیب کبدی قبلی داشته باشد. در این حالت، آزمایشات دیگر می تواند به پر کردن تصویر بالینی کمک کند.

درمان ترانس امینیت

افزایش ترانس آمینازها احتمال دارد نشان دهد که نیاز به درمان دارید. این به علت اصلی و شدت آن بستگی خواهد داشت. افراد مبتلا به علائم بیماری کبد همراه با افزایش ترانس آمینازها شاید به مداخلات سریعتر نیاز داشته باشند.

به عنوان مثال، اگر پزشک به بیماری کبد چرب غیر الکلی مشکوک باشد، معمولاً اولین درمان توصیه شده مداخلات در سبک زندگی است. این می تواند شامل کاهش وزن و پرهیز از غذاهایی که حاوی فروکتوز هستند و انجام یک تمرین بدنی شدید و محدود کردن مصرف الکل باشد. بسته به شرایط، سایر درمان ها احتمال دارد شامل درمان های ضد ویروسی برای هپاتیت ویروسی یا قطع دارویی باشد که باعث آسیب کبدی شود.

بعد از شروع درمان شاید نیاز به تکرار تست های AST، ALT و سایر عملکردهای کبدی داشته باشید. این می تواند نشان دهد که چقدر به درمان پاسخ می دهید. بعضی اوقات این آزمایشات نشان می دهد که سطح خفیف ترانس آمینازها، حتی بدون درمان کاهش یافته است.

اگر نوعی بیماری کبدی دارید، مهم است که از پیشرفت آسیب کبدی جلوگیری کنید. حتی اگر اکنون علائمی نداشته باشید، احتمال دارد با گذشت زمان کبد به تدریج آسیب ببیند. در نهایت، این می تواند باعث نارسایی کبدی خطرناک شود.

عوارض و درمان ترانس آمینیت | پیوند کبد اصفهان

حرف آخر

موارد مختلفی، از بیماری های جدی گرفته تا تغییرات ساده دارویی، می تواند باعث افزایش آنزیم های کبدی، معروف به ترانس آمینیت شود. همچنین برای برخی از افراد داشتن آنزیم های کبدی به طور موقت طبیعی است. اگر آزمایش خون نشان داد که مبتلا به ترانس آمینیت هستید، مهم است که با دکتر امین بحرینی جراح پیوند کبد اصفهان مشورت کنید تا علل زمینه ای احتمالی را شناسایی کنید زیرا بسیاری از آنها در صورت عدم درمان منجر به آسیب جدی کبد و حتی نارسایی کبدی می شوند.

افزایش آنزیم های ترانس آمیناز می تواند نشانه ای از بیماری کبد یا یک بیماری پزشکی دیگر باشد. در جمعیت عمومی، تعداد افرادی که سطح بالای آنزیم دارند می تواند 10٪ یا بیشتر باشد. با این حال، فقط 5٪ یا کمتر از این افراد با کبد خود مشکل جدی دارند.


دوستان عزیز جهت مسیریابی تا مطب دکتر امین بحرینی توسط گوگل مپ کلیک کنید.


مطالب پیشنهادی :

بیماری ویلسون چیست و چه علائمی دارد؟

اشنایی با عوارض بیماری ویلسون

انواع روشهای تشخیص بیماری ویلسون

علل و علائم ترانس آمینیت

روش های تشخیص ترانس آمینیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.