مراحل سرطان لوزالمعده

مراحل سرطان لوزالمعده

در این مطب قصد داریم برای شما همراهان آقا دکتر مراحل سرطان لوزالمعده رو بیان کنیم. این مطب به صورت خلاصه و مفید برای شما جمع آوری شده است که زمان کمی رو از شما گرفته و اطلاعات زیادی رو در اختیار شما قرار دهد.

همانند سرطان های دیگری که وجود دارد ابتلا به سرطان لوزالمعده مراحل مختلفی دارد که هر کدام از این مراحل به زیر مجموعه های مختلفی تقسیم می شوند با این حال به طور کلی این مراحل به شرح زیر است:

مرحله صفر: در این مرحله سرطان لایه های بالایی مجاری لوزالمعده را درگیر کرده است اما هنوز به لایه‌های عمیق‌تر نرسیده است همچنین به بیرون از لوزالمعده سرایت نکرده است.

مرحله ۱: سرطان در این مرحله  لوزالمعده رادرگیر کرده است اما بزرگتر از ۲ تا ۴ سانتیمتر نشده و همچنین گسترش پیدا نکرده است. مطابق با اعلام انجمن سرطان آمریکا برای کسانی که به سرطان لوزالمعده سلولهای برون‌ریز مبتلا هستند بین ۱۲ تا ۱۴ درصد احتمال دارد که تا ۵ سال عمر کنند

مرحله ۲: در این مرحله سرطان هنوز از بیشتر از سه غده لنفاوی گسترش پیدا نکرده است در این مرحله زنده ماندن برای ۵ سال احتمالی بین ۵ تا ۷ درصد دارد.

مرحله ۳: در این مرحله سرطان لوزالمعده به ۴ یا بیشتر غده ی لنفاوی سرایت کرده است و یا در رگ های خونی وارد شده است اما هنوز به اندام های دورتر سرایت نکرده است در این مرحله زنده ماندن تا ۵ سال احتمالی معادل ۳ درصد دارد.

مرحله ۴:سرطان در این مرحله به اندام های مختلف مانند کبد ریه ها استخوان ها و مخاط های شکمی سرایت کرده است. احتمال زنده ماندن برای ۵ سال در کسانی که در مرحله ۵ سرطان لوزالمعده قرار دارند تنها یک درصد است.

دکتر امین بحرینی

فوق تخصص جراحی کبد، پانکراس و مجاری صفراوی لاپاراسکوپی کبد و کیسه صفرا، پیوند کبد و کلیه
عضو هیات علمی دانشگاه

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری مطب به بحش تماس با ما سایت مراجعه نمایید. همچنین شما می توانید از طریق فرم تماس موجود در صفحه تماس با ما فرم درخواست مشاوره و سوالات خود را برای آقای دکتر امین بحرینی ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.