نمونه برداری کلیه از طریق پوست

نمونه برداری کلیه از طریق پوست | پیوند کبد اصفهان

نمونه برداری از طریق پوست

به طور معمول، بیوپسی از طریق پوست توسط پزشک انجام می شود و حدود یک ساعت طول می کشد. درست قبل از عمل، به شما یک لباس بیمارستان داده خواهد شد. شاید پزشک از طریق یک خط داخل وریدی (IV) در دست یا بازو آرامبخش بدهد. با این حال، برای این روش به بیهوشی عمومی نیازی ندارد. به این معنی که در تمام مدت هوشیار خواهید بود.

در طی این روش باید روی شکم دراز بکشید. این باعث می شود کلیه ها از پشت به راحتی در دسترس قرار بگیرند. احتمال دارد به شما یک بالش یا حوله داده شود، زیرا باید بی حرکت باشید و حدود 30 دقیقه در این وضعیت بمانید. اگر قبلاً پیوند کلیه انجام داده اید، به شما گفته می شود به پشت دراز بکشید.

مطالب پیشنهادی : انواع سرطان مجاری صفراوی

در مرحله بعدی، پزشک بی حس کننده موضعی را به محل ورود تزریق می کند تا ناحیه بی حس شود. آنها یک برش کوچک در آنجا ایجاد کرده و سوزن را از طریق برش وارد کلیه می کنند. پزشک احتمال دارد از سونوگرافی یا سی تی اسکن برای هدایت سوزن استفاده کند.

نمونه برداری کلیه از طریق پوست | پیوند کبد اصفهان

وقتی پزشک نمونه بافت را می گیرد، باید نفس عمیق بکشید و آن را نگه دارید. این فرایند ممکن است حدود 30 تا 45 ثانیه طول بکشد. هنگام استخراج نمونه بافت شاید احساس ناراحتی کنید.

اگر به بیش از یک نمونه بافت نیاز باشد، فرآیند چندین بار تکرار می شود. هر بار سوزن از همان برش وارد خواهد. هنگام بازیابی هر نمونه باید نفس خود را حبس کنید.

انواع نمونه برداری از راه پوست

در واقع دو نوع نمونه برداری از راه پوست وجود دارد. ابزاری که برای برداشتن بافت استفاده می شود، به روش انتخابی پزشک شما بستگی دارد. بیوپسی آسپیراسیون با سوزن خوب. در این روش، پزشک با استفاده از یک سوزن کوچک و نازک که به سرنگ متصل است، یک نمونه بافت کوچک از کلیه استخراج می کند.

نمونه برداری از هسته سوزن. برای نمونه های بافتی بزرگتر، پزشک احتمال دارد از بیوپسی هسته سوزن استفاده کند. در این روش، با استفاده از یک سوزن فنر دار نمونه بزرگتری از بافت کلیه را خارج می کند. اگر از بیوپسی هسته سوزن استفاده می کنید، هنگام برداشتن نمونه بافت، صدای کلیک یا صدای بلند می شنوید. پس از بازیابی نمونه، تا زمانی که خونریزی متوقف نشود، به محل بیوپسی فشار وارد می شود. یک باند روی محل برش گذاشته می شود.

 صفحه اینستاگرام دکتر امین بحرینی متخصص و جراح پیوند کبد اصفهان


مطالب پیشنهادی :

انواع سرطان مجاری صفراوی

درمان سرطان مجاری صفراوی

تشخیص و پیشگیری از سرطان مجاری صفراوی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *