چه کسانی ممکن است نیاز به پیوند کلیه داشته باشند ؟

نیاز به پیوند کلیه

نیاز به پیوند کلیه | اگر کلیه های شما به طور کامل متوقف شده باشند ، پیوند کلیه ممکن است یک گزینه برای شما باشد . این وضعیت مرحله آخر بیماری کلیوی (ESRD) یا بیماری کلیوی درمرحله پایانی ( ESKD ) نامیده می شود . اگر به این نقطه رسیدید پزشک شما احتمالا دیالیز را توصیه می کند . دکتر شما علاوه برا اینکه شما را در دیالیز قرار می دهد به شما گوید که می توانید عمل پیوند کلیه را انجام دهید . شما باید به اندازه کافی سالم باشید تاعمل جراحی بزرگی داشته باشید و یک رژیم دارویی دقیق و ماندگار را پس از جراحی تحمل کنید تا کاندید خوبی برای پیوند باشید . شما هم چنین باید مایل باشید که بتوانید تمام دستورالعمل های پزشک خودرا دنبال کنید و داروهای خود را به طور مرتب مصرف کنید .
اگر یک بیماری جدی درمعرض بیماری دارید ، پیوند کلیه ممکن است خطرناک باشد یا بعید است که موفقیت آمیز باشد :
۱_ سرطان یا سابقه اخیر سرطان
۲_ عفونت های جدی مانند سل ، عفونت های استخوانی ، هپاتیت
۳_ بیماری های قلب و عروق شدید
۴_ بیماری کبدی
پزشک شما هم چنین ممکن است توصیه کند که شما پیوند را در صورت عدم مصرف :
دود ، مصرف الکل بیش از حد ، موادمخدر می توانید انجام دهید .
اگر دکترشما فکر می کند ک شما کاندید خوبی برای پیوند هستید و شما علاقه مند به این پیوند هستید ، باید دریک مرکز پیوند مورد آزمایش و اززیابی قرار گیرید . این ارزیابی معمولا شامل ارزیابی وضعیت فیزیکی ، روحی و خانوادگی شما می شود . شما باید توسط پزشکان آزمایشات خون و ادرار را انجام دهید و شمارا یک معاینه کامل فیزیکی می کنند تا هم شما و هم آنها مطمئن شوند که به اندازه کافی برای عمل جراحی سالم و آماده هستید .
یک روانشناس و یک کارمند اجتماعی هم چنین با شما ملاقات خواهند کرد تا مطمئن شوند قادر به درک و پیگیری یک رژیم درمانی پیچیده هستید و کارمند اجتماعی اطمینان حاصل می کند که می توانید هزینه این جراحی را بپردازید و پس از اینکه از بیمارستات مرخص شدید حمایت کافی را برخوردار هستید .
اگر شما برای پیوند مورد تایید قرار گرفته اید ، یک عضو از خانواده شما می تواند کلیه را به شما اهدا کند یا شما درلیست انتظار پیوند عضو (OPTN ) قرارخواهید گرفت . انتظار معمول برای عضو اهدا کننده معمولا بیش از ۵ سال است.

“نیاز به پیوند کلیه”

دکتر امین بحرینی

فوق تخصص جراحی کبد، پانکراس و مجاری صفراوی لاپاراسکوپی کبد و کیسه صفرا، پیوند کبد و کلیه
عضو هیات علمی دانشگاه

برای اطلاع از آدرس و ساعات کاری مطب به بحش تماس با ما سایت مراجعه نمایید. همچنین شما می توانید از طریق فرم تماس موجود در صفحه تماس با ما فرم درخواست مشاوره و سوالات خود را برای آقای دکتر امین بحرینی ارسال نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *