آیا سن اهدا کننده کبد در نتیجه پیوند تاثیر گذار است ؟

پیوند کبد اصفهان آیا سن اهدا کننده کبد در نتیجه پیوند تاثیر گذار است ؟

سن اهدا كنندگان درنتيجه نهايي عمل پيوند كبد تاثيري ندارد .

کبد اهدا کننده  مسن به خوبي کبد اهدا کننده هاي جوان کار مي کند . محققان آمريکايی گفتند، عملکرد کبد اهدا کننده هاي ۶۰ ساله و مسن تر در بيماران پيوند کبدي، به خوبي کبد اهدا کننده هاي جوانتر است.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از خبرگزاري رويترز، محققان ابراز اميدواري کردند که يافته هاي آنان به متقاعد کردن مراکز پيوند به استفاده بيشتر از کبد افراد مسن تر کمک کند.
در سال ۲۰۰۶ حدود ۱۰ درصد از تقريبا ۱۷ هزار نفري که در يک مرکز پيوند کبد در آمريکا در انتظار پيوند عضو بسر مي بردند در انتظار براي دريافت عضو از يک اهدا کننده مناسب جان سپردند.
گروهي از “دانشکده پزشکي دانشگاه واشنگتن” در “سنت لوييس” اطلاعات ۴۸۹ بزرگسال را که در آنجا تحت پيوند کبد قرار گرفته بودند، بررسي کردند.
بيشتر بيماران به دليل ابتلا به عفونت ويروسي “هپاتيت سي” به يک کبد جديد نياز داشتند.


بیشتر مطالعه کنید : 

فرد اهدا کننده کبد چه ویژگی هایی را باید دارا باشد ؟


پیوند کبد اصفهان فرد اهدا کننده کبد چه ویژگی هایی را باید دارا باشد ؟هپاتيت c شايع ترين علت پيوند کبد در آمريکا است.

در اين مطالعه ديده شد که شانس زنده ماندن بيماراني که از يک اهداکننده ۶۰ ساله تا ۷۸ ساله کبد دريافت کرده بودند با بيماراني که از يک اهداکننده جوانتر کبد دريافت کرده بودند تفاوتي نداشت.
در اين مطالعه ۸۸ درصد از بيماران يک سال بعد از پيوند زنده ماندند، ۷۸ درصد تا سه سال بعد از پيوند و ۶۹ درصد پنج سال بعد از پيوند به زندگي خود ادامه دادند.
برخي پزشکان از بيم آن که کبد اهداکننده هاي مسن ممکن است سالم نباشد و يا به خوبي کبد اهداکننده هاي جوان عمل نکند، تمايلي به پيوند زدن کبد اهداکننده هاي مسن نداشتند.
محققان گفتند يافته هاي آنان به پزشکان اطمينان مي دهد که استفاده از کبد اهداکننده هاي مسن مي تواند روش بي خطري براي غني شدن بانک کبدهاي اهدايي باشد.

 

نکاتی پیرامون اهدا کننده زنده برای جراحی پیوند کبد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.