بازگشت به خانه بعد از انجام جراحی پیوند

پیوند کبد اصفهان بازگشت به خانه بعد از انجام جراحی پیوند

بازگشت به خانه

بعد از ترخیص و بازگشت به خانه بعد از انجام جراحی پیوند شما می توانید زندگی طبیعی خود را از سر بگیرید. حداقل بعد از شش ماه می توانید به سینما بروید و در مجامع و محافل عمومی شرکت کنید و به دیدن دوستان و آشنایان بروید. مدت زمان محدودیت ارتباطات ، بر اساس عملکرد کبد و کلیه پیوندی شما توسط پزشک به شما اعلام می شود.

سعی کنید از ماسک استفاده کنید ، بخصوص در مکان هایی که تردد زیاد است و یا در مجالس. اگر می خواهید زودتر و بدون مشکل به زندگی طبیعی خود باز گردید باید محدودیت های خود را بشناسید.
ما به شما میگ وییم که چه کارهایی را می توانید و چه کارهایی را نباید انجام دهید .

پیوند کبد اصفهان ورزش بعد از جراحی پیوند

  • ورزش

ورزش می تواند قدرت عضلانی شما را افزایش دهید همچنین برای سلامتی قلب و ریه مناسب است. ورزش به کم شدن استرس کمک می کند و وزن شما را در محدوده طبیعی نگه می دارد.
ورزش به شما کمک می کند زودتر به فعالیت های همیشگی خود باز گردید. ما به شما پیشنهاد می کنیم بعد از بازگشت به خانه هفته ای دو بار ورزش سبک انجام دهید. مثال روزی 23-15 دقیقه در مکان مناسب پیاده روی کنید و بتدریج زمان را افزایش دهید. در مورد ورزش های سنگین تر با پزشک خود
مشورت کنید.

  • مدرسه و کار

شما می توانید به مدرسه یا به سرکار خود بازگردید. بعد از 3 تا 6 ماه بعد از عمل در مورد کار خود با پزشک و تیم پزشکی خود صحبت کنید تا راهنمایی لازم به شما داده شود یا شما را به مددکار اجتماعی معرفی کنند.

پیوند کبد اصفهان رانندگی بعد از انجام پیوند

  • رانندگی

شما بهتر است تا دو ماه رانندگی نکنید و بعد از این مدت می توانید به راحتی رانندگی کنید. البته داروهایی که مصرف می کنید باعث بوجود آمدن عوارض جانبی مثل لرزش دست و ضعف یا دو بینی شود که البته در چند ماه اول برطرف میشود. ولی ممکن است همین ، باعث اشکال در رانندگی شود. پس پیشنهاد ما این است که تا زمانی که این عالئم و مشکالت را دارید رانندگی نکنید و برای برطرف شدن آنها با پزشک خود مشورت کنید.

  • خودآزمایی

در افرادی که از داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی استفاده می کنند، شانس ابتلا به سرطان افزایش می یابد. برای همین ما به شما پیشنهاد می کنیم ماهیانه خودتان را آزمایش کنید.
آزمایش ماهیانه پستان و بیضه را خودتان انجام دهید و جهت بررسی پاپ اسمیر و بررسی پوست به پزشک مراجعه کنید.


بیشتر بدانید : 

مراقبت بیماران پیوند کبد و کلیه بعد از ترک بیمارستان

آشنایی با انواع داروهای معمول پیوند کبد و کلیه


 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.