تاثیر ویروس کرونا جدید بر اندام ها

تاثیر ویروس کرونا جدید بر اندام ها

نگاهی به تاثیر ویروس کرونا جدید بر اعضای مختلف بدن

ناشناخته‌های زیادی درمورد ویروس کرونا جدید وجود دارد اما آنچه می‌دانیم این است که ویروس اندام‌های مختلفی را در بدن درگیر می‌کند. کارشناسان می‌گویند ویروس کرونا جدید که از چین منشا گرفته است، همانند ویروس‌های پیشین سارس و مرس با منشاء حیوانی، بسیاری از سیستم‌های بدن را درگیر می‌کند.

این ویروس‌ها برخلاف خویشاوندان دیگرشان که موجب سرماخوردگی معمولی می‌شوند، می‌توانند موجب درگیری بسیاری از سیستم‌های بدن بیمار شوند و ویروس جدید که بیماری ناشی‌از آن کووید ۱۹ نام گرفته است نیز در حالت شدید، از این قاعده مستثنی نیست. این امر به توضیح این مساله کمک می‌کند که چرا در همه‌گیری کووید ۱۹ تاکنون بیش از سه هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند و شمار قربانیان آن از شمار قربانیان ویروس سارس فراتر رفته است. درحالی‌که به‌نظر می‌رسد نرخ مرگ‌و‌میر کووید ۱۹ حدود یک‌پنجم نرخ مرگ‌و‌میر سارس باشد، ویروس جدید سرعت انتشار بیشتری دارد.

موارد تاییدشده بیماری کووید ۱۹ به بیش از صدهزار نفر رسیده است. اگر انتشار ویروس همچنان گسترش یابد، نمی‌توان گفت این اتفاق تا چه اندازه خطرناک خواهد بود . همه‌گیرشناس برجسته‌ی دانشگاه هنگ‌کنگ به‌تازگی هشدار داده است که اگر ویروس کووید ۱۹ مهار نشود، می‌تواند ۶۰ درصد از مردم جهان را آلوده کند.

در رابطه‌ با شیوع ویروس کرونا، مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری چین جزئیات بالینی مرتبط‌ با ۷۲٬۳۱۴ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ را منتشر کرده است. این گزارش نشان می‌دهد که بیماری کووید ۱۹ موجب مرگ ۲/۳ درصد از بیماران شده است به این معنا که در حال‌ حاضر ۲۳ برابر کشنده‌تر از آنفلوانزای فصلی است.

بیماری شدید و مرگ در تمام گروه‌های سنی به‌جز کودکان زیر ۹ سال دیده می‌شود. در همین حین، کشورهای مخلف جهان در تلاش هستند تا شهروندان خود را از کشتی کروزی که در سواحل ژاپن قرنطینه شده است، تخلیه کنند. بیماری حدود ۷۰۰ نفر از ۳۷۰۰ مسافر کشتی تایید شده است.


توصیه های بهداشت جهانی در رابطه با کرونا ویروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.