در بیماران پیوند کبد کدام سرطان بیشتر بروز می کند ؟

پیوند کبد اصفهان در بیماران پیوند کبد کدام سرطان بیشتر بروز می کند ؟

2 نوع سرطان که در بیماران پیوند کبدی مشاهده می‌شود . 

 برای کاهش عوارض بیماری کبد برای بیماری دارو درمانی آغاز می‌شود و پس از مدتی که پاسخ مطلوبی دریافت نشد اقدام به پیوند کبد می‌شود.  آب آوردن شکم، زردی پوست و کاهش هوشیاری به دلیل افزایش سموم را از عوارض پیشرفت بیماری کبدی می باشد برای بیماران کلیوی دیالیز به عنوان درمان جایگزین وجود دارد ولی برای بیماران کبدی تنها جایگزین پیوند کبد است.

 کبد از بیمار مرگ مغزی دریافت می‌شود که با اولویت بندی بیماران عمل پیوند انجام خواهد شد. به منظور جلوگیری از پس زدن عضو پیوندی دارو درمانی انجام می‌شود تا سیستم ایمنی بدن آماده پذیرش عضو جدید باشد.

 در عین حال  احتمال بروز انواع عفونت‌ها، عوارض کلیوی و بروز برخی از سرطان‌ها در بیماران پیوند کبد وجود دارد ولی درصدد هستیم تا کنترل و پیگیری وضعیت بیماران آنها را برای زندگی طولانی مدت آماده کنیم.

 در بدن انسان به طور طبیعی سلول سرطانی تولید می‌شود ولی سیستم ایمنی بدن اقدام به حذف این سلول‌ها می‌کند ولی در بیماران پیوندی به دلیل آنکه داروهای سرکوب کننده ایمنی مصرف می‌شود، سیستم ایمنی مختل می‌شود و امکان بروز سرطان در این بیماران پیوند کبد و کلیه وجود دارد.

سرطان پوست و کانسر لنفاوی از جمله این سرطان‌ها هستند از آنجایی که پوست بیشترین بافت را در بدن دارد از این رو به بیماران توصیه می‌شود از قرار گرفتن در آفتاب خودداری کنند. مخصوصا که در فصل تابستان قرار داریم و مراقبت از پوست از اهمیت بیشتری برخوردار است . 

 در بیمارانی که پیوند انجام داده اند سرطان پوست بیشتر مشاهده شده است خوشبختانه این بیماری به صورت بروز برجستگی‌های پوستی بوده که با برداشتن آن برطرف شده است.


مطالب پیشنهادی مرتبط : 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.